Victron Energy MultiPlus İnvertör/Şarj Cihazı 48/5000/70-50
Victron Energy MultiPlus İnvertör/Şarj Cihazı 48/5000/70-50

Victron Energy MultiPlus İnvertör/Şarj Cihazı 48/5000/70-50 (PMP482505010)

Victron MultiPlus-II 48/5000/70-50 İnvertör/Şarj Cihazı

İnvertör/Şarj Cihazı MultiPlus-II
MultiPlus ve MultiGrid'in fonksiyonlarını birleştirir. MultiPlus'ın tüm özelliklerinin yanı sıra PowerControl ve PowerAssist'i uygulamak ve harici akım algılama (maks. 32A) ile öz tüketimi optimize etmek için harici bir akım transformatörü seçeneğine sahiptir. Aynı zamanda, yerleşik adalanma önleme özelliği ve gittikçe uzayan ülke onayları listesi ile MultiGrid'in tüm özelliklerine de sahiptir.
Not: Kısa bir süre için bu ürüne MultiGrid-II adı verildi.

Güç Kontrolü ve Güç Desteği - Şebekenin veya jeneratörün kapasitesinin artırılması
MultiPlus-II, jeneratör veya kıyı güç bağlantısı gibi sınırlı bir AC kaynağının aşırı yüklenmesini önleyecektir. İlk olarak, aksi takdirde aşırı yük meydana geldiğinde akü şarjı otomatik olarak azaltılacaktır. İkinci seviye, aküden alınan güçle jeneratörün veya kıyı tarafındaki kaynağın çıkışını artıracaktır.
Maksimum şebeke veya jeneratör akımı ayarlanabilir. MultiPlus-II daha sonra diğer AC yüklerini hesaba katacak ve akü şarjı için ekstra olanı kullanacak, böylece jeneratörün veya şebekenin aşırı yüklenmesini önleyecektir (PowerControl işlevi).
PowerAssist, PowerControl ilkesini daha ileri bir boyuta taşıyor. Tepe gücünün sıklıkla yalnızca sınırlı bir süre için gerekli olduğu durumlarda, MultiPlus-II yetersiz jeneratör, kıyı veya şebeke gücünü aküden alınan güçle telafi edecektir. Yük azaldığında yedek güç aküyü yeniden şarj etmek için kullanılır.

ESS (Enerji Depolama Sistemi) işlevselliği
MultiPlus-II, Victron ESS sisteminin temel bileşenidir ve MPPT Güneş Enerjili Şarj Cihazları veya Şebeke bağlantılı PV İnverterlerle birleştirme esnekliği sağlar. MultiPlus'ın tüm özelliklerinin yanı sıra PowerControl ve PowerAssist işlevini 50A'e kadar genişleten harici akım sensörü seçeneğine sahip çok işlevli bir invertör/şarj cihazıdır. 100A. MultiPlus-II, profesyonel denizcilik, yatçılık, araç ve kara tabanlı şebekeden bağımsız uygulamalar için idealdir. Aynı zamanda yerleşik adalanma önleme işlevine ve ESS uygulaması için giderek daha uzun bir ülke onay listesine sahiptir. Çeşitli sistem konfigürasyonları mümkündür.

Kesintisiz AC gücü (UPS işlevi)
Şebeke arızası durumunda veya kıyı veya jeneratör gücü bağlantısı kesildiğinde, Multi içindeki invertör otomatik olarak devreye girer ve bağlı yüklerin beslemesini devralır. Bu o kadar hızlı gerçekleşir ki (20 milisaniyeden az), bilgisayarlar ve diğer elektronik ekipmanlar kesintisiz olarak çalışmaya devam eder. MultiPlus-II, şebekeden bağımsız olarak, şebekeye bağlı PV ve diğer alternatif enerji sistemlerinde de kullanılabilir. Hem solar şarj kontrolörleri hem de şebeke bağlantılı invertörler ile uyumludur.

İki AC Çıkışı
Ana çıkışın kesme işlevi yoktur. MultiPlus-II, şebeke arızası durumunda veya kıyı/jeneratör gücü kesildiğinde bağlı yüklerin beslemesini üstlenir. Bu o kadar hızlı gerçekleşir ki (20 milisaniyeden az), bilgisayarlar ve diğer elektronik ekipmanlar kesintisiz olarak çalışmaya devam eder. İkinci çıkış yalnızca MultiPlus-II'nin girişinde AC mevcut olduğunda canlıdır. Bu çıkışa örneğin su ısıtıcısı gibi aküyü boşaltmaması gereken yükler bağlanabilir.

Paralel ve üç fazlı çalışma sayesinde neredeyse sınırsız güç (8k ve 10k modellerinde mevcut değildir)
Daha yüksek güç çıkışı elde etmek için 6'ya kadar Multi paralel olarak çalışabilir. Örneğin altı adet 48/5000/70 ünite, 420 Amper şarj kapasitesiyle 25 kW / 30 kVA çıkış gücü sağlayacak. Paralel bağlantıya ek olarak aynı modeldeki üç ünite üç fazlı çıkış için yapılandırılabilir. Ancak hepsi bu kadar değil: 75 kW / 90 kVA'lık bir invertör ve 1200 Amperden fazla şarj kapasitesi için en fazla 6 set üç ünite paralel bağlanabilir.

Yerinde sistem yapılandırma, izleme ve kontrol
VEConfigure yazılımıyla (bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ve MK3-USB arayüzü gereklidir) ayarlar birkaç dakika içinde değiştirilebilir. Çeşitli izleme ve kontrol seçenekleri mevcuttur: Cerbo GX, Color Control GX, Venus GX, Octo GX, CANvu GX, dizüstü bilgisayar, bilgisayar, Bluetooth (isteğe bağlı VE.Bus Smart dongle ile), Pil Monitörü, Dijital Çoklu Kontrol Paneli.

Uzaktan yapılandırma ve izleme
Ücretsiz VRM uygulamasını ve ücretsiz "VRM portalı" web sitesini kullanarak Multi'nizi ve sisteminizi veya sistemlerinizi yerel olarak (LAN) veya internet aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinden uzaktan izleyin ve kontrol edin. Erişim birden fazla işletim sistemi için telefon, tablet, dizüstü bilgisayar veya PC'den yapılabilir.
İnternete bağlanmak için bir Cerbo GX veya başka bir GX ürünü yükleyin. Operasyonel veriler VRM (Victron Remote Management) web sitemizde ücretsiz olarak saklanabilir ve görüntülenebilir. İnternete bağlanıldığında sistemlere uzaktan erişilebilir ve ayarlar değiştirilebilir.

Garanti Süresi
5 Yıl
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR