Lityum Enerji Depolama Çözümleri

Pylontech Force H1 Yüksek Voltajlı 10.65 kWh Kapasite Lityum Akü

 
Force-H1-1065
ADET
€6.310,00 KDV Dahil
Lityum Enerji Depolama Çözümleri

Pylontech Force H1 Yüksek Voltajlı 14.2 kWh Kapasite Lityum Akü

 
Force-H1-1420
ADET
€8.100,00 KDV Dahil
1 2 >

Lityum Enerji Depolama Çözümleri Nelerdir?

 

Enerji depolama çözümlerinden olan ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan Pomega Enerji Depolama Sistemleri, prizmatik lityum demir fosfat teknolojisini kullanmaktadır. Herhangi bir enerji kaynağı tarafından herhangi bir zamanda üretilen enerjiyi depolamaya yarayan sistemler, istenilen yer ve istenilen zamanda depolanan enerjiyi kullanma imkanını da sunmaktadır.

 

Temel amacı elektrik enerjisini depolanacak forma getirmek olan bu sistemler, güvenilir bir işletim sürecini gerçekleştirmek amacıyla yönetim ve kontrol sistemleriyle koordineli olarak kurulmaktadır.  Yerel şebekenin yanı sıra ulusal şebeke boyunca da ekipmanların uyum içerisinde çalışmasını sağlayan enerji depolama sistemleri, enerji maliyetini düşürmenin yanında sistemin kendi kendini şarj ve deşarj edebilme özelliğini de geliştirmiştir.


Enerji depolama çözümlerinden pylontech lityum batarya yaygın kullanılan bir sistem olmasının yanında bu ürün sayesinde yüksek voltajlı ve oldukça uzun kullanım ömrü garantisi verilmektedir. Güneş enerjisinin yanı sıra rüzgar enerjisini de depolayan bu sistemler Mil Enerji güvencesiyle hizmetinizde.

 

Güneş Enerjisini Depolamak Mümkün Mü?

 

Solarbatarya gibi depolama sistemleri ile güneş enerjisini depolamak mümkündür. İşlevselliği ile bilinen solarbataryalar, ihtiyaç dahilinde güneş enerji sisteminin ürettiği elektrik enerjisinden yararlanmayı sağlamaktadır.


Gün içerisinde evde bulunulan vakitte ihtiyaç duyacağımız elektrik enerjisi ve sıcak su gibi imkanlara güneş bataryaları sayesinde maliyetsiz bir şekilde sahip olabiliriz. Solarbataryalar gün doğumundan batımına kadar güneş enerjisini depolar ve evde en çok vakit geçirdiğimiz zaman dilimlerinde depoladığı enerjiyi tüketimimize hazır hale getirerek sunmaktadır.


Bir diğer enerji depolama sistemi olan LiFePO4 batarya, en verimli güneş enerjisi elektrik üretim çözümlerindendir. Yüksek enerji yoğunluğuna sahip, en verimli enerji depolama sistemlerinden olan LiFePO4 batarya, geleneksel kurşun akülere göre çok daha uzun ömürlüdür.


Özellikle son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte üretilen lityum iyot bataryalar uzun ömürlü olma, geniş çalışma aralığı, oldukça hafif bir yapı, yüksek enerji verimi ve düşük maliyete sahip olması nedeniyle en çok tercih edilen enerji depolama çözüm yöntemlerindendir.

 

Lityum Enerji Depolama Nasıl Çalışır?


LiFePo4 aküler, düşük dirençle çalışırlar ve bu sayede hızlıca şarj olurlar. Farklı alanlarda kullanım imkanı bulunan lityum bataryadaki elektrolitler, şarj edilmiş olan lityum iyonları separatör sayesinde anot ve katotlar arasına taşınmaktadır. Lityum iyonlarının hareket etmesiyle anot içerisinde serbest elektronlar oluşmakta ve ardından pozitif akım toplayıcıda yük oluşumu sağlanmaktadır. Sonuç olarak akımın akım toplayıcıdan güç verilen cihaza ve ardından negatif akım toplayıcıya geri akması sağlanmaktadır.


Jeneratör, akü, batarya gibi cihaza güç sağlanması sonucu anot lityum iyonlarını katot tarafına doğru serbest bırakmaktadır. Bu sayede ekili bir şekilde elektron akışı sağlanmış olur. Şarj edilebilir özelliğe sahip bataryalarda bu elektron akış yönü lityum iyonların katot tarafından serbest bırakılarak anot tarafından alınması nedeniyle batarya şarj edilirken ters yönlü olarak gerçekleşmektedir.

 

Lityum Enerji Depolama Çözümleri Fiyatları


Piyasada farklı özellikte pek çok seçeneği ile yer alan LiFePo4 batarya, kullanım amacı ve kapasitesine göre farklı fiyatlarda satışa sunuluyor. En iyi enerji depolama çözümlerinin yer aldığı Mil Enerji, beklentilerinizi karşılayacak en uygun pylontech lityum batarya seçeneklerini hizmetinize sunuyor. Gelişen teknoloji beraberinde üstün kalitede pek çok enerji depolama çözüm yöntemi firma bünyesinde yer almaya devam ediyor.


Piyasa genelinde yer alan standart bir LiFePo4 batarya fiyatı ortalama olarak 1.600 TL – 4.500 TL aralığında değişmektedir.  İsteklerinizi karşılayacak kaliteli ve uzun ömürlü pylontech lityum batarya seçeneklerini kaliteli enerji depolama çözümleri sunan Mil Enerji´den inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR