Güneş Enerjili Güvenlik Kamerası Nedir?

Yaşam alanlarınızın güvenliğini sağlarken çevre dostu bir seçim yapmak isterseniz Güneş enerjili güvenlik kamerası tercih edebilirsiniz. Bu cihazlar, normal güvenlik kameralarının aksine gücünü Güneş’ten alır. Bu da güvenlik kameralarının uzun vadede tasarruflu ve çevre dostu olmasını sağlar. 

Güneş Enerjili Güvenlik Kamerası Seçiminin Avantajları Nelerdir?

Solar güvenlik kamerası satın alarak birçok avantaja sahip olabilirsiniz. Bu kameraların sunduğu avantajlar şu şekilde ifade edilebilir; 

 • Güneş enerjisiyle çalışan kameralarda ilk göze çarpan özellik, bu cihazların yenilenebilir güç kaynağı yaratmasıdır. Özellikle elektrik bağlantısının mümkün olmadığı şehir dışı alanlarında kullanılabilir. Sürekli pil değişiminin uygun olmadığı çiftlikler, depolar ve tarım alanlarında güvenliği sağlamak için kullanımı son derece uygundur. 
 
 • Güneş enerjili kamera sistemleri üzerinden veri aktarımı da kolaylıkla gerçekleşebilir. Elektrik alt yapısının olmadığı bir tarım arazisinde Wi-Fi sistemi olmayacağından farklı bir veri aktarımına ihtiyaç duyulur. Bu amaçla solar kamera sistemlerine SD kart ile veri aktarım özelliği eklenmiştir. Bu da solar kameraları uzaktan yönetmeyi ve izlemeyi daha bağımsız hâle getirir.
 
 • Güneş enerjisi kullanarak çalışan kameralar, tıpkı güneş panelleri gibi dışarıdaki hava koşullarına dayanıklıdır. Bu sistemlerin açık havada çalışacağı düşünüldüğünde hava koşulları önemli bir konudur. Kaliteli malzemeden üretilmiş ürünler; doğrudan güneş ışığı, toz, yağmur ve dolu gibi koşullara karşı dayanıklıdır. 
 

İlgili cihazların kurulumu da son derece pratiktir. Kurulum için birden fazla kişiye gerek yoktur. 

Güneş Enerjili Güvenlik Kamerası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş enerjisi ile çalışan kamera satın almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken birkaç unsur var. Bunlar şöyle;

 • Pil Kapasitesi: Güneş ışığının bulunmadığı alanlarda şarj edilebilir pil kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle pillerin güneş panelinin sahip olduğu çıkış kapasitesinin en az 10 katı kadar olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde aşırı ısınmaya bağlı hasar gerçekleşebilir.
 
 • Görüntü Kaydetme Alanı: Düzenli olarak izleme bölgesine gidebiliyorsanız SD kartı alarak görüntüyü kontrol edebilirsiniz. Ancak buna alternatif bir seçeneğinizin olması iyidir. Örneğin bazı kameralar, cep telefonu ve bilgisayar aracılığıyla uzaktan kontrol edilebilir. 
 
 • Panelin Elektrik Üretme Hacmi: Kamera için güneş panelinin üreteceği elektrik miktarını göz önüne almakta fayda var. Panelin aldığı güneş miktarı ise bulunduğunuz çevre ile ilgilidir. Karadeniz ve Akdeniz bölgesinde yaşayan iki insanın güneş enerjisinden aldığı verim aynı olmayabilir. 
 
 • Bütçe: Güneş enerjili solar kablosuz kamera sistemleri diğer cihazlara göre nispeten maliyetli olabilir. Ancak bu cihazların uzun vadede getirisi daha yüksek olacaktır. Bütçenizin elverdiği bir solar kameraya yaptığınız ilk yatırım ile uzun vadede tasarruf edebilirsiniz. 

Güneş Enerjili Güvenlik Kamerası Kullanım Alanları Nerelerdir?

Güneş enerjisi ile kamera sistemi elektriğin olmadığı ya da ulaşmasının zor olduğu alanlarda sıklıkla tercih edilir. Cihazların üzerindeki solar panel ve batarya sistemi, herhangi bir elektrik hattı gerektirmeksizin çalışabilir. Bu ürünler, birçok kullanıcının tercihidir. Üstelik bu kamera sistemlerinin kullanım alanları da bir hayli geniştir. Bu alanları derlemek gerekirse;

 • Şehir merkezinden uzak köyler
 • Ücra köşede kalan depolar
 • Elektriğin olmadığı inşaat ve araziler
 • Merkezin uzağında kalan tarla ve araziler

Güneş Enerjili Güvenlik Kamerası Fiyatları Nelerdir?

Solar kamera sistemi fiyatları birbirinden farklıdır. Cihazın kapasitesi, ebatı, büyüklüğü, ağırlığı ve niteliği gibi birçok etken ücreti belirler. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan ürünü tercih ederek Mil Enerji ile çevre dostu bir seçim yapabilirsiniz. Kredi kartına havale ve EFT seçeneklerinin yanı sıra taksitli ödeme seçeneği mevcuttur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR