AGM Aküler

Katalog Bilgisi

CGD serisinin DELTA veya ASTERİON kurşun-asit aküleri AGM teknolojisine (fiberglas ayırıcıda emilen elektrolit) göre üretilir. Her iki marka Energon Grubuna ait olan markalar olup ürünler birebir aynıdır.

CGD 1255
ADET
€130,53 KDV Dahil
AGM Aküler

Katalog Bilgisi

 

CGD serisinin DELTA veya ASTERİON kurşun-asit aküleri AGM teknolojisine (fiberglas ayırıcıda emilen elektrolit) göre üretilir. Her iki marka Energon Grubuna ait olan markalar olup ürünler birebir aynıdır.

Asterion CGD 12100
ADET
€256,62 KDV Dahil
AGM Aküler

Katalog Bilgisi

CGD serisi DELTA Kurşun-Asit Aküleri AGM teknolojisine (fiberglas ayırıcıda emilen elektrolit) göre üretilir

Asterion CGD 12200
ADET
€523,11 KDV Dahil
1 2 >

AGM Akü 

AGM Akü, araçlar için geliştirilmiş olan bir teknolojidir. Start – Stop teknolojisine uygun olarak tasarlanmış aküler yarasında yer alan ve araç kullanıcılarının tercih ettiği bir aküdür. AGM Akü ile daha yüksek performansa sahip olan araçlar ile yola çıkmak çok daha avantajlı olmaktadır. 

Son zamanlarda teknolojik gelişmeler azımsanmayacak bir hızla ilerleme kaydetmektedir. Bu doğrultuda yaşam kalitesini arttırmak adına birçok çevre dostu politikalar ışığında teknolojik ürünler tasarlanmaktadır. 

AGM akü, araçların konforu için geliştirilmiştir. Çevre dostu bir teknoloji olan AGM Akü sayesinde araçların karbon salınımında azalmalar da görülmektedir. 

AGM Akü tercihinde bulunmak isteyen bireyler, ilk olarak şu soruyu yöneltmektedir: AGM Akü Nedir? Bu sorunun cevabını net bir şekilde almak isteyen araç kullanıcıları, doğru bir tercih için ne işe yaradığını, özelliklerini, avantajlarını ve dezavantajlarını araştırmaya başlamaktadır.

AGM Akü Nedir?

Halk arasındaki adı “kuru akü” olan AGM akü, farklı akü türleriyle karşılaştırıldığı zaman pek çok avantajı bünyesinde barındırdığı görülmektedir. 

AGM akünün üretimi, klasik akülerin askeri araç ve uçaklarda güvenli kullanımı ve yüksek performans kalitesini sağlayamaması durumundan dolayı gerçekleştirmiştir. Askeri araç ve uçaklar, Star- Stop teknolojisine sahip olan araçlar için uygun olarak tasarlanmıştır. 

AGM Akü Nerelerde Kullanılır?

AGM akü nerelerde kullanılır sorusuna geniş bir kullanım yelpazesiyle cevap vermek mümkündür. Çünkü AGM akü, birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Start Stop akü kategorisi altında tercih edilebilmektedir. Bu akülerin sahip olduğu teknoloji ile kullanıcılar, en yüksek verime, güvenli kullanım tecrübesine ulaşmaktadır.

AGM Akünün kullanım noktasında birçok olanak sunduğu görülmektedir. Bu duruma paralel olarak AGM Akünün Modelleri Nelerdir? Sorusunun da cevap skalası geniş olmaktadır. AGM Akünün kullanım alanı geniş olduğu için modelleri de çeşitlilik göstermektedir. 

AGM Akü Fiyatları 

AGM akünün ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenen araç kullanıcılarının bir diğer cevabını bulmak istediği sorusu ise “AGM akü fiyatları nelerdir?” olmaktadır.

Bu sorunun cevabını Mil Enerji kapsamında verecek olursak; başarılı bir şekilde üretimi gerçekleştirilmiş, birçok avantajı bünyesinde barındıran ve araç kullanıcılarına avantajlı fırsatlar sunan Mil Enerji AGM Akü Fiyatları $ 85. 28 ve $ 132. 25 fiyatları arasında değişkenlik göstermektedir.

AGM Akü ile Jel Akü Arasındaki Farklar 

AGM Akü ve Jel Akü, genel anlamda benzerlik gösteren yapıdadır. Bunun sebebi, benzer özniteliklere sahip bir şekilde tasarımlarının gerçekleştirilmesidir. 

  • AGM akü de Jel Akü de dökülmez.
  • Her iki akü türü de herhangi bir yere monte edilebilir şekilde tasarlanmıştır. 
  • AGM akü de Jel Akü de esnek bir yapıya sahiptir.

Bahsetmiş olduğumuz benzer özelliklerin yanında farklılıkları da muhakkak bulunmaktadır. AGM Akü ve Jel Akü farkları;

  • AGM aküleri, jel akülere kıyasla daha uygun fiyatlıdır. AGM akülerin jel akülerden daha uygun fiyatlı olması tercih oranının da artmasına zemin hazırlamaktadır. 
  • AGM aküleri, yüksek kaliteye sahiptir. Geniş bir sıcaklık aralığında optimum kapasitede çalışma göstermektedir.

AGM Akünün Avantajları 

AGM akülerin sahip olduğu teknoloji sayesinde pek çok avantajdan bahsetmek mümkündür. Kuru akü grubunda bulunan ve bu özelliği ile Jel akülere oranla daha yüksek performans sağlayan AGM akünün avantajları, jel akü avantajlarına göre daha belirgin olmaktadır. 

  • AGM akü güvenli kullanım kapsamında sızıntı yapmamaktadır. Yerinden oynama gibi bir durum söz konusu değildir. 
  • AGM akülerin ömrü uzundur. 
  • Soğuk havalarda, diğer akülere göre AGM aküler daha yüksek performans sağlamaktadır. 
  • Hızlı şarj edilebilir olması ise AGM akünün tercih edilme sıklığının artış göstermesindeki başlıca özelliğidir.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR