Esnek ve Yarı Esnek Güneş Paneli
SMF 100S
ADET
€420,55 KDV Dahil
€525,69 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Esnek ve Yarı Esnek Güneş Paneli
SMF 175M
ADET
€736,56 KDV Dahil
€920,70 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yerli Güneş Paneli
TT230-72HCMBPM
Adet
$140.00 KDV Dahil
$152.46 KDV Dahil
İthal Güneş Paneli

Katalog Bilgisi

Mil Enerji, Sea&Sun resmi distribütörü olup güneş panelleri Mil Enerji güvencesi altındadır.

 

SS-HC-375
ADET
€278,19 KDV Dahil
€302,82 KDV Dahil
İthal Güneş Paneli
1755x1038x40mm 
Sea&Sun FB 375W
ADET
€307,89 + KDV
İthal Güneş Paneli

Katalog Bilgisi

Mil Enerji, Sharp markasının resmi distribütörü olup güneş panelleri Mil Enerji güvencesi altındadır.

NU-JC400B
ADET
€677,16 KDV Dahil
Yerli Güneş Paneli
1 Paletten az alımlarda sadece depodan teslim vardır.
 
GSE HC 450 MP
ADET
$220.52 KDV Dahil
$245.03 KDV Dahil
Yerli Güneş Paneli
1755x1038x40mm
 
GS-Bifacia-375W
ADET
$200.48 KDV Dahil
$222.75 KDV Dahil
Yerli Güneş Paneli

Gazioğlu Solar 550W Panel Datasheet

Gazioğlu 550W güneş paneli,ürünün kargoda kırılması ithimaline karşı kargo ile gönderilmemektedir.

GSE HC 550 MP
ADET
$292.05 KDV Dahil
Yerli Güneş Paneli
Arçelik 545w Güneş Paneli Datasheet
Arçelik 545W güneş paneli,ürünün kargoda kırılması ithimaline karşı kargo ile gönderilmemektedir.
ARCLK-144HC-545W
ADET
$292.05 KDV Dahil
Yerli Güneş Paneli
205WP
ADET
$120.00 KDV Dahil
$121.77 KDV Dahil
Esnek ve Yarı Esnek Güneş Paneli
RNG-100DB-H-US
ADET
€390,00 KDV Dahil
€525,69 KDV Dahil
1 2 >

Güneş Paneli Nedir?

Güneş paneli, güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmeyi sağlayan bir evirici cihazdır. Güneş ışınları panel üzerindeki fotovoltaik hücrelerde elektrik enerjisine dönüşür ve bu enerji aküler veya elektrik merkezine aktarılır. 

Güneş panellerinin kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Bu cihaz; ev, işyerleri veya büyük ölçekli güneş enerjisi santrallerinde kullanılmaktadır. Güneş panelleri, çevre dostu ve sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır.

 

Güneş Paneli Çeşitleri

Güneş paneli çeşitleri, üretimleri ve kullanımı bakımından farklılık göstermektedir. En yaygın güneş paneli çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır: 

 • Polikristal güneş panelleri: Bu paneller, çeşitli silikon kristallerinin bir araya getirilmesi ile üretilmektedir. Yapısı sürekli kristal olmadığından, verimlilik oranları monokristal panellere kıyasla daha düşüktür. Fiyat bakımından daha ekonomiktir.
 • Monokristal güneş panelleri: Monokristal güneş paneli, tek bir silikon kristali yapısı kullanılarak üretilmektedir. Polikristal güneş panellerine kıyasla daha iyi bir verimlilik oranına sahiptir ancak maliyeti daha yüksektir. 
 • İnce film güneş panelleri: Bu paneller, çeşitli malzemelerin bir araya getirilmesi ile ince bir film kaplaması oluşturularak üretilmektedir. Diğer panellere kıyasla; daha esnek, hafif ve ekonomik bir seçenektir. Fakat verimlilikleri diğer panellere oranla daha düşüktür.
 • Amorf silikon güneş panelleri: Bu paneller, ince film panellere benzerler fakat üretiminde amorf silikon kullanılmaktadır. Soğuk hava koşullarına dayanaklı bir yapıdadırlar fakat verimlilik oranları düşüktür. 
 • Konfüzyon güneş panelleri: Bu paneller; monokristal ve polikristal panellerin bir araya getirilmesi ile üretilmektedir. Polikristal güneş panellerine yakın bir performans vermektedir.
 • Geri beslemeli güneş panelleri: Bu paneller, diğer güneş panellerinden farklı olarak üretilen enerjiyi yeniden kullanabilirler.  
 • Hibrit güneş panelleri: Bu paneller hem fotovoltaik hem de termal enerjiyi bir arada üretmektedir. Elektrik ve sıcak su üretiminde kullanılmaktadırlar.

Solar Panel Fiyatları

Günümüzde, artan elektrik maliyetleri dolayısıyla kullanıcılar yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelmektedir. Solar paneller, en çok tercih edilen yenilenebilir enerji üretim kaynaklarından biridir. Kullanımının ve üretiminin yaygınlaşması ile birlikte güneş paneli fiyatları düşmüş ve bu paneller daha kolay ulaşılabilir hale gelmiştir.

Solar panel fiyatları; panel üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi, gücü ve boyutuna göre değişmektedir. Piyasa genelinde solar panel fiyatları, kilovat başına 0.50 $ ve 1.50 $ arasında belirlenmektedir. Panel gücü ile doğru orantılı olarak fiyat aralığı da artmaktadır. 

Ortalama bir ev için 3-4kW güç kapasitesine sahip bir panel kullanımı yeterli olabilmektedir ve bu panelin kurulum maliyeti 10.000 – 15.000 $ arasında olabilir. Maliyeti düşürmek için, yerel hükümet ve enerji şirketlerinin sunduğu teşvik ve vergi indirimleri bulunmaktadır. 

Güneş enerjisi sistemleri fiyatları, uzun süreli yatırımlardır. Bir dönem sonrasında solar panel kullanımı, enerji faturalarını önemli ölçüde düşürmekte ve çevreye verilen zararı azaltmaktadır.

 

Solar Panel Nasıl Çalışır?

Solar güneş paneli, güneş enerjisi aracılığıyla elektrik enerjisi üretmektedir. Batarya veya şebekelere enerji sağlamak amacıyla kullanılırlar. Güneş paneli montaj seti kullanılarak kurulmaktadırlar.

Solar paneller dönüştürme işlemini, özel silikon malzemeler ile oluşturulan hücreler sayesinde gerçekleştirmektedir. Panellerin üzerindeki silikon tabakaları güneş ışınlarını emer ve bu ışınların barındırdığı elektronların serbest kalmasını sağlarlar. 

Elektronlar, panel üzerindeki özel devre boyunca akarlar ve bu solar güneş enerjisi, batarya veya şebeke merkezinde birikir. 

Solar panellerin çalışma güçleri ve süreleri, panelin batarya kapasitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yüksek kapasiteli paneller, güneşin doğuşundan batışına kadar verimli enerji üretebilmektedir. Bu enerji; ev, iş yerleri veya endüstriyel tesislerin elektrik ihtiyacını karşılamaya yeterli olmaktadır. 

 

Güneş Paneli Nasıl Seçilir?

Güneş panelleri, üretimleri ve performansları bakımından çeşitlilik göstermektedir. Güneş paneli seçilirken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Güneş panelinin kalitesi, panelden alınan verimi doğrudan etkilemektedir. Panel kalitesi, panelin üretildiği malzemedeki hücrelerin güneş ışığını dönüştürme oranına göre belirlenmektedir. Panelin kullanılacağı ortamın ihtiyacını karşılayabilecek güçte materyaller ile üretilen güneş panelleri tercih edilmelidir. 
 2. Panelin kurulacağı yer, uygun güneş paneli seçiminde önem arz etmektedir. Ortamın enerji ihtiyaçları belirlenmeli ve buna uygun yapıda paneller kullanılmalıdır. 
 3. Panelin dayanıklı olmasına özen gösterilmelidir. Kötü hava koşulları, normalde kullanılan enerji miktarına %25 oranında ek yapılmasını gerektirebilmektedir. 

Bu kapsamda genellikle monokristal yapıdaki güneş panelleri tercih edilmektedir. Bu yapıdaki hücrelerden oluşan paneller; 25 yıl boyunca yüksek elektrik üretimi sağlayan, dayanıklı panellerdir. 

 1. Panellerin boyutu ve çıkış gücüne dikkat edilmelidir. İdeal boyut ve çıkış gücünde tercih edilen paneller çok daha uzun ömürlü kullanılmaktadır.
 2. Panelin ekonomik olması, fiyat/ performans açısından kendisinden beklenen verimi sağlaması gerekmektedir. Satın almadan önce piyasa araştırması yapılması önerilmektedir.

 

Güneş paneli, son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan yenilenebilir bir enerji üretim kaynağıdır. Kapasitesi yüksek ve dayanıklı materyallerden üretilen paneller, yüksek performansta elektrik ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Dayanıklı, ekonomik ve kaliteli güneş panelleri kullanarak enerjiden tasarruf etmek ve çevreye verilen zararı azaltmak için; mil enerji sitesi güneş panelleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR