1

Solar Pompa Sürücü 

Solar pompa sürücü, güneş enerjisi ile yenilenebilir enerji kaynaklarındandır. Güneş enerjisi, pek çok farklı sistemlerde tercih edilmektedir. Güneş enerjili sulama sistemlerinde tercih edilen solar pompa sürücü, güneş panellerinden enerji almaktadır. Güneş panellerinden aldığı bu enerjiyi çeşitli parametrelerden faydalanarak frekans ayarlaması yapmaktadır. Enerjiyi düzenleyen, aynı zamanda enerjiyi dalgıç adı verilen pompalara aktaran bir sistemdir. Bu sayede pompalar çalışabilmektedir.

Solar Pompa Sürücüsü Nedir?

Solar pompa sürücü, güneş enerjili sulama sistemlerinde tercih edilmektedir. Güneş panellerinden aldığı enerjiyi düzenlemektedir. Belirli parametreler doğrultusunda frekans ayarlarını yapmaktadır. Bu enerjiyi dalgıç pompalara iletir ve dalgıç pompaların çalışmasını sağlar. 

Solar Pompa Sürücüsü Özellikleri Nelerdir? 

Solar pompa sürücüsü, bünyesinde avantajlı durumlar barındıran ve kullanıcısına kolaylık sunan sistemlerdir. Solar pompa sürücüsü özelliklerine bakacak olursak;

  • En önemli özelliği, düşük kayıp karşılığında yüksek verimlilik sağlayabilmesidir. Bu özelliği sayesinde sulama sistemi en yüksek seviyeye çıkabilmektedir.
  • Kolay devreye alınması özelliği de önem arz eden bir diğer özelliktir.
  • Şebekelerden bağımsız bir halde çalışması, hava kirliliği ve gürültü gibi olumsuzluklara yol açmıyor olması da kayda değer özellikleri arasında yer almaktadır.
  • Ayrıca solar pompa sürücüsü, sabah – akşam fark etmeksizin otomatik bir şekilde çalışma özelliğine sahiptir.
  • Solar pompa sürücüsü, kuru çalışma fonksiyonuna da sahiptir.

ABB Solar Pompa Sürücüsü Nedir?

ABB Solar pompa sürücü, bir AC elektrik motorunun hızını kontrol etmek için tasarlanmıştır. Bu sürücüler, çok yönlü hız kontrol cihazları olarak da değerlendirilir. 

ABB Solar pompa sürücü, genel olarak endüstriyel ya da ticari uygulamalarda tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra üstün performans, güvenirlilik ve verimlilik sağlamak adına da tasarlandığı için her geçen gün geliştirilmeye ve yeni özellikler ile harmanlanmaya devam eden bir sistemdir. 

Solar Pompa Sürücüsü Bakımı Nasıl Yapılır? 

Solar pompa sürücüsü bakımı, periyodik olarak gerçekleştirilmelidir. Bu yönde kaba ve detaylı bakımı profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek solar pompa sürücüsünün daha uzun süreli bir şekilde kullanılabilir olmasına zemin hazırlayacaktır.

Solar Pompa Sürücüsü Nasıl Çalışır? 

Güneş panellerinden kaynak olarak alınan maksimum yüksek anlık güç motor, sürücüye kısa sürede iletim sağlayabilmektedir. Sürücü, iletilen anlık güç bazında pompa milinin momentini ya da devir sayısını değiştirebilmektedir. Sabah ve akşam saatlerinde düşük, öğlen vakti ise yüksek bir debide su kullanımı sunar.

Solar Pompa Sürücüsü Markaları Nelerdir?

Solar pompa sürücüsü, avantaj sağlayan özellikleri sayesinde birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Bu duruma paralel olarak bu yönde hizmet sunan markalar, solar pompa sürücüsü üretmektedir. Mil Enerji bünyesinde bulunan solar pompa sürücüsü markalarına bakacak olursak; Betatek ve Tescom markalarının başarılı sürücü ürünlerinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Solar Pompa Sürücüsü Fiyatları 

Solar pompa sürücü satın almak isteyenler öncelikli olarak bu yönde ürün araştırması yapmaya başlamaktadır. Solar pompa sürücüsünün ne olduğunu, ne işe yaradığını, hangi özellikleri bulunduğunu tam anlamıyla araştıranlar sonrasında fiyat analizlerini gerçekleştirmek üzere incelemelere başlamaktadır.

Mil Enerji’ de satışa sunulan Solar Pompa Sürücüsü ürünlerine baktığımız zaman fiyatların markadan markaya değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkündür.  

  • Betatek Solar Pompa Sürücüsü Fiyatları $ 437. 81 ila $ 544. 05 arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Tescom Solar Pompa Sürücüsü Fiyatları ise $ 420. 30 ila $ 653. 80 arasında değişkenlik göstermektedir.

Solar pompa sürücüsü satın almadan önce Mil Enerji sitesinde mevcut olan markaların fiyatlarını inceleyebilir, ürünlerin özelliklerini karşılaştırarak detaylı bir analiz gerçekleştirebilirsiniz. Ardından satın alım işlemlerini gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR