Tekne Solar Paketleri
Mil Enerji Güvencesi Altında!
SSTPaket-1
ADET
€360,00 KDV Dahil
Yeni Nesil Solar Paket

Bluetti AC200MAX Kullanım Kılavuzu

Yeni Nesil Mobil ve Taşınabilir Tekneler için Hazırladığımız Solar Enerji Paketlerinin Avantajlarını öğrenmek için bize ulaşın

02128643431

AC200MAX-100W
ADET
€2.515,00 KDV Dahil
€3.612,00 KDV Dahil
Yeni Nesil Solar Paket

Bluetti AC200MAX Kullanım Kılavuzu

Tekneler için hazırladığımız Yeni Nesil Solar Enerji Paketlerinin Avantajlarını öğrenmek için bize ulaşın.

02128643431

AC200MAX-400W
ADET
€3.200,00 KDV Dahil
€4.032,00 KDV Dahil
Tekne Solar Paketleri
Tükendi
Mil Enerji Güvencesi Altında!
STPaket-1
ADET
€887,14 KDV Dahil
€1.043,70 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
1

Tekne Solar Paketleri

Tekne Güneş Paneli Paketi Nedir?


Tekne güneş paneli güneş enerjisinin teknelerde de kullanılmasını sağlayan bir üründür. Güneş enerjisinin en sık kullanıldığı alanlardan biri denizcilik sektörü olduğundan bu ürünlere gösterilen ilgi de büyüktür. Bilhassa marin yolculuklarda akü, şarj gibi ekipmanlar karadan uzakta olduğu için burada güneş enerjisi kullanılması son derece faydalıdır. Marin ve teknelerdeki güneş sistemleri, çoğunlukla bataryaların şarj olmasına ve yedek enerji depolanmasına yardımcı olur. 
Tekne ve marinlerde güneş paneli iki türde yer alır. Bunlardan biri, aküleri dolu tutmaktır. Bir diğeri ise dışarıdan enerji alınamadığı durumlardır. Çoğu kişi teknede vakit geçirmekten hoşlandığı için bu alanlarda güneş paneli kullanmayı tercih eder. Özellikle uzun deniz yolculuğu yapan kişiler için güneş paneli sistemleri olmazsa olmazdır. Doğru akıma sahip bir güneş paneliyle; navigasyon cihazı, buzdolabı, radyo, lamba ve telefon gibi birçok cihazın çalışmasını sağlayabilirsiniz. 


Güneş Enerjili Tekne Paketi Nasıl Kurulur?


Tekne için güneş paneli satın aldıktan sonra birkaç adımda kurulum gerçekleştirebilirsiniz;

 

 • Kurulum öncesi regülatöre ve aküye sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Aynı şekilde satın aldığınız güneş panelinin de teknenin tavanı ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız.
 • Tüm hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra kurulum için gerekli olan kablo bağlama adımına geçin.
 • Panel kablolarını regülatöre ve aküye bağlayın.
 • Güneş enerjisi paneli ve servis aküsü arasındaki bağlantıyı sağlayın.
 • Paneli teknenin tavanına yerleştirin ve kabloları panele bağlamaya devam edin. Burada artı ve eksi uçları birbirine bağladıktan sonra kurulumu bitirebilirsiniz.

Güneş Enerjili Tekne Paketi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


Solar tekne paketleri;

 • Akülerin şarj olması için motorun çalıştırılmasına gerek duymaz.
 • Önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlar.
 • Devamlılık maliyetleri sıfıra yakındır.
 • Yalnızca ilk kurulumda profesyonel destek ve maliyet gerektirir.
 • Minimum oranda enerji kaybına yol açar.
 • Herhangi bir şebekeye ihtiyacı yok eder.
 • Aldığı güneş enerjisini kullanılabilir elektrik enerjisine dönüştürerek çalışır.
 • İhtiyaçlar doğrultusunda yükseltilebilir.
 • Çevreye zararlı yapıya sahip değildir.

Uzun deniz yolculukları söz konusu olduğunda maliyet konusu birçok denizcinin kafasını karıştırabilir. Özellikle teknenin uzun süre çalışır durumda olması yüklü maliyetleri beraberinde getirebilir. Güneş enerji sistemlerinde herhangi bir işletme maliyeti bulunmaması ise büyük bir avantajdır. Bu sistemlerin ilk seferde içerdiği yatırım maliyeti, uzun vadede yüksek kâr getirecektir. 

Güneş Enerjili Tekne Paketi Markaları Nelerdir?


Teknenize güneş paneli paketi satın almaya karar verdiyseniz bunu hangi markadan yapacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. “En iyi güneş paneli hangisi?” sorusuna verilecek yanıt “ihtiyaçlarına en fazla hitap eden ürünleri sunan marka” şeklindedir. 
Solar tekne paketi satın alırken ne kadarlık bir güce ihtiyaç duyduğunuzu göz önüne almalısınız. Bunun yanı sıra ürünün ne kadar süre kullanılacağı, ayrılabilecek bütçe, gücün nerede kullanılacağı ve kullanım amacı gibi birçok etken satın alacağınız ürünün markasını belirleyecektir. 
Bunlara kesin olarak karar verdikten sonra satın alacağınız tekne güneş paneli üzerine tercihte bulunabilirsiniz. Çoğu marka farklı türde güneş paneli sunar. İhtiyacınıza uygun panel türünü içeren markalar arasından seçim yapabilirsiniz. Mil Enerji özelinde Sea & Sun ve Sharp gibi alanında öncü markaların ürünleri mevcuttur. 


Solar Tekne Paketi Fiyatları Nelerdir?


Solar tekne paketleri farklı fiyat alternatiflerine sahiptir. Kategoride yer alan ürün çeşitliliği göz önüne alındığında farklı fiyat seçenekleri göze çarpar. Maliyet hesabı ve bütçe karşılaştırması yaparak ihtiyaç duyduğunuz ürüne karar verebilirsiniz. Mil Enerji maliyetiniz için avantajlı fiyat teklifleri sunar. 
İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olan solar tekne paketini satın almak için farklı ödeme yöntemlerini kullanabilir ve ödemenizi 3D güvenlik yöntemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR