Marin&Karavan Ürünleri
BPP900455050
ADET
€268,00 KDV Dahil
1

Marin&Karavan Ürünleri

 

Karavan Güneş Paneli Nedir?


Karavan güneş paneli kişilerin karavanlarda kullanacakları güneş kaynaklı enerji üretimini sağlar. Karavan içerisindeki elektronik aletlere güneş ışığından enerji elde edilmesini sağlayan bu ürünler, karavanların yanı sıra marin ve teknelerde de kullanılır. Ev ve iş yerlerinde kullanmaya alışık olduğumuz bu paneller, karavan ve tekne gibi hareketli araçlarda da popüler hâle gelmiştir. Her karavan güneş paneli paketi kişilerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanır. 


Karavan için Güneş Paneli Nasıl Seçilir?


Karavan için güneş paneli seçimi yaparken göz önüne almanız gereken bazı detaylar vardır. Seçimi bu detaylar üzerine bilgi sahibi olduktan sonra ihtiyaçlarınızı da hesaba katarak yapmalısınız. 

 

  • Güneş paneli tipi (Sert, Esnek)
  • Konumlandırmaya göre paneller (Portatif, Sabit)
  • Güneş paneli hücre tipi (Amorf, Polikristal, Monokristal)
  • Kaç güneş paneline ihtiyaç duyduğunuz.
  • Güneş panelini nasıl daha verimli hâle getireceğiniz.
  • Güneş paneli bağlantı türü (paralel seri)

Güneş Paneli Tipi


Sert:

Geniş boyut yelpazesi ve Watt başına daha ekonomik tercih.


Esnek:

Daha hafif, çizilmeye dayanıklı ancak nispeten kısa ömürlü.

Konumlandırma Faktörü


Sabit:

Güneş olduğu sürece enerji toplayarak karavana gölge oluştururlar.


Portatif:

Her kamp ortamına taşınabilirler ve daha düşük bütçe gerektirirler. 

Güneş Paneli Hücre Tipi


Monokristal:

Karavan için monokristal güneş paneli tercih edecekler için yüksek verim önceliklidir.


Polikristal:

Watt başına daha uygun olan bu paneller boyut olarak daha büyüktür.


Amorf:

Watt başına nispeten daha pahalı olan bu paneller son derece esnektir. 

Güneş Paneli Bağlantı Türü


Seri:

Daha pratik ve daha uygun fiyatlı.


Paralel:

Gölge koşulları idealse paralel bağlantı türü uygun olabilir. 

Karavan Güneş Paneli Sistemi Nasıl Çalışır?


Karavan güneş enerjisi sağlamak için belli başlı kurulum aşamalarını yapmanız gerekir. Satın aldığınız pakete montaj dâhil değildir. Güneş enerji panellerinin karavana kurulumunu yapmak için ekstra hizmet almayı düşünebilirsiniz. Bu noktada karavan montajını yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz. 
Kurulumu yapılan karavan güneş paneli elektrik üreterek ürettiği enerjiyi şarj kontrol ünitesine aktarır. Böylece üretilen enerjinin akülerde depolanması sağlanır. Ardından akülerde depolanan enerji, inverter adaptörü yardımıyla gerekli volt değerine çevrilerek karavandaki cihazların çalışmasını sağlar. 


Karavan için Güneş Paneli Markaları Nelerdir?


Karavan için güneş paneli satın almaya karar verdiyseniz farklı markaların sunduğu çeşitli ürünlerden destek alabilirsiniz. Bilhassa yolda uzun zaman geçirmeyi veya karavan ortamında uzun süre yaşamayı düşünüyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir güneş paneline ihtiyacınız var. Alanında öncü olan markaların karavan paketlerini satın alarak paradan tasarruf edebilir ve şebeke elektriğinden kurtulabilirsiniz. Orion, Schoudt, CYRIX, Victron Energy, Smartshunt ve Smart Battery markaları arasında seçim yaparak kısa sürede aradığınız paneli temin edebilirsiniz. 


Karavan Güneş Paneli Fiyatları Nelerdir?


Karavan güneş paneli fiyatları seçtiğiniz paketin içeriğine ve niteliklerine göre değişir. Bütçenize uygun paneli istiyorsanız bu konuda ekonomik avantajlar sunan paketlere yönelebilirsiniz. Kapsamlı bir enerji ihtiyacına sahipseniz en başta yüksek fiyatlı paketlerden satın alabilir ve sonrasında uzun vadeli bir para tasarrufu yapabilirsiniz. Mil Enerji; kredi kartına taksit, havale, EFT ve tek çekim gibi ödeme kolaylıkları sunar.


Denizcilikte Güneş Paneli Kullanımı


Denizcilik güneş paneli kullanımının en sık görüldüğü alanlardan biridir. Tıpkı karavanda olduğu gibi marin ve teknelerde de panel kullanımı yaygındır. Teknelerde kullanılan güneş enerji panelleri daha çok bataryaları şarj etmek tercih edilir. Yedek enerji kazanmak için de kullanılan paneller, herhangi bir elektrik kaynağı gerektirmeksizin denize açılmayı sağlar. Siz de amaçlarınıza ve bütçenize uygun marin güneş paneli satın alırken Mil Enerji güvencesinden destek alabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR