On-Grid (Şebeke Bağlantılı) İnverter
ARCLK-INV-50KT
ADET
€3.670,00 KDV Dahil
€3.730,21 KDV Dahil
1 2 3 4 >

Şebeke Bağlantılı Inverter Nedir?

 

Şebeke bağlantılı inverter güneş panelinden aldığı enerjiyi elektrik şebekesine ileterek tek ya da üç fazlı AC elektrik enerjisine dönüştüren bir üründür. Şebeke bağlantılı bu inverter, özel tasarıma sahip olduğundan son derece dikkat çekicidir. Ürünler, güneş panelinden aldıkları gücü şebekeden gelen güç ile birleştirerek muhteşem bir performans ortaya koyarlar. Şebekeye bağlı bir invertör, güneş modülleri tarafından üretilen doğru akımı (DC) elektrik şebekesiyle uyumlu alternatif akıma (AC) dönüştüren bir cihazdır. Bu, güneş modülleriniz tarafından üretilen enerjinin evinizde veya iş yerinizde kullanılabileceği ve fazla enerjinin şebekeye geri beslenebileceği anlamına gelir.

 

Güneş Enerjisi Sistemi Şebekeye Nasıl Bağlanır?

 

Güneş enerjisi sistemi şebekeye şu adımlar ile bağlanır;

 

Güvenlik: Evdeki sigorta kutusuyla çalışmadan önce ana şalterin kapalı olduğundan emin olmalısınız. Kablolarda elektrik olup olmadığı bilgisini multimetreyle ölçerek alabilirsiniz.

 

Inverteri Bağlama: Şebeke bağlantılı invertör şebeke elektriği ile seri konumda olmalıdır. Alıcıları beslemek için güneş enerji sisteminden gelen enerjiyi aktaracak ve ürün bu konuda bir vana görevi görecektir. DC kablolama işleminde siyah kablo negatif, beyaz ya da kırmızı kablo ise pozitifi gösterir. AC kablolarda ise bu durumun avometre yardımıyla kontrol edilmesi gerekir. Bu noktada kabloların uygun akım değerlerine sahip olduğundan emin olmak son derece önemlidir.

 

Sigorta Kutusunu Bağlama: İnverter çeşitleri, şekilde görüldüğü üzere şebeke elektriği ve jeneratör ile doğrudan beslenir. Solar panelde üretilen elektrik şebeke elektriğinin türüne ve kalitesine dönüştürülür ve bu şekilde kullanılır. Bunu gerçekleştirmek adına ürünün kullanım kılavuzuna uygun olacak şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

 

Şebeke Bağlantılı Inverter Elektrik Depolar Mı?

 

Güneş enerjisi sistemi şebeke bağlantılı inverter çeşitleri, yalnızca evlerin şebekeden güç çekmesine değil üretilen fazla elektriğin şebekeye verilmesini de sağlar. Bu sayede şebekede elektrik geliri ortaya çıkar. Akü, pil, batarya ve benzeri elektrik depolama yöntemleri, şebeke bağlantılı inverter çeşitlerinde söz konusu değildir. Bu ürünler, güneş enerjisini depolamak için herhangi bir enerji depolama şekline ihtiyaç duymaz.

 

Şebeke Bağlantılı Inverter Modelleri

 

Başlangıçta maliyetli olarak görülen güneş enerji sistemleri, teknolojinin gelişmesi ve faturaya olan katkılarıyla tercih edilebilir duruma gelmiştir. Güneş enerji sistemini evin bağlı bulunduğu mevcut şebekeye bağlamak ve evde solar enerji kullanmak için bu ürünler gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Birçok kullanıcı, şebeke bağlantılı inverter modellerini hayatına dâhil etmiştir.

 

Invt Inverter Modeli

 

Invt inverter ürünleri, şebeke üstü solar inverter olarak yüksek bir güç yoğunluğu sunar. Ticari ve endüstriyel elektrik santralleri gibi büyük alanlar için verimli ve esnek bir çözümdür. Bu ürünler, tek elden akıllı veri yöntemiyle donatılmıştır. Güvenlik, verim, esneklik ve akıllı sistem, ilgili ürünleri tanımlamak için kullanılabilir.

 

Fox Ess Inverter

 

Fox Ess inverter modelleri, %99’a varan maksimum verimiyle dikkat çekicidir. Düşük başlatma gerilimi ve yükseltilebilir özellikler, bu ürünlerin pil yükseltme için optimize edilmesini sağlamıştır. IP65 sınıfı ürünler, emniyet ve güvenlik bakımından önemli ürünlerdir. Uzaktan kontrol imkânı da ilgili ürünlerin beğeni toplamasını sağlar.

 

Growatt Inverter

 

Growatt inverter çeşitleri, %99’a varan verimliliğiyle beğeni toplar. Online akıllı servis hizmeti, dizi bazlı izleme özelliği ve 25 yıla varan ücretsiz veri depolama özellikleri, ilgili markanın inverter çeşitlerinin sık kullanılmasını sağlar.

 

Şebeke Bağlantılı Inverter Fiyatları

 

Güneş panelleri günün her anında tam kapasite elektrik üretmediğinden bunun gibi ek cihazlara ihtiyaç duyulmuştur. Solar paneller, sabit bir açıyla güneş tarafından ışık almaktadır. Dünya’nın dönüş hareketi sonucunda Güneş’in yeryüzüyle olan açısı ve gökyüzündeki konumu değişir. Bu da solar sisteminden alınan verimi düşürebilir. Bu durumun yarattığı enerji düşüşleri şebekeden tüketim gücüne inverter ürünler sayesinde karşılanır.

 

Mil Enerji güneş paneli inverter ürünleri, her kesimden bütçeye hitap edecek niteliktedir. EFT, havale, kredi kartına taksit ve benzeri ödeme imkânlarından yararlanarak ideal bir alışveriş deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR