Lityum Aküler
R-LFP12.8V300Ah
ADET
€1.450,00 KDV Dahil
€1.579,20 KDV Dahil
Lityum Aküler

Pylontech SC500-100S BMS

 

 
SC500-100S
ADET
€925,00 KDV Dahil
Lityum Aküler

Pylontech H48050 Lityum Akü

 

 
H48050
ADET
€1.380,00 KDV Dahil
Lityum Aküler

Pylontech US 3000 LiFePO4 Akü

 
US3000C
ADET
€1.570,00 KDV Dahil
Lityum Aküler

Katalog Bilgisi

TommaTech 48V 50Ah LiFePO4 Modüler Lityum Batarya

 

TT-MDL-48V-50Ah
ADET
€1.190,00 KDV Dahil
Lityum Aküler
BMS300200000
Adet
€147,42 KDV Dahil
Lityum Aküler
 
BYD-FLEX-BMU
ADET
€202,01 KDV Dahil
€208,26 KDV Dahil
1 2 3 4 >

 

Lityum Akü 

Mil Enerji bünyesinde satışı gerçekleştirilen Lityum Akü, günümüzde yaygın olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Lityum akü, defalarca dolumu gerçekleştirilebilen bir çeşit pil olarak da değerlendirilebilmektedir. Bu durumdan kaynaklı olarak birçok elektronik cihaz ve araçta lityum akü tercih edilmektedir.

Lityum pil olarak da isimlendirilen lityum akü, en üst düzeyde elektrik enerjisini kullanma imkanı sunmaktadır. Yüksek enerji sağlamasından dolayı günümüzde birçok araç kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. 

Lityum Akü Nedir?

Lityum akü, genel olarak lityum pil olarak da adlandırılmakta olup en çok kullanılan pil türü haline gelmiş bir akü çeşididir. Lityum akü, birçok elektronik cihazda şarj yenilenmesi sureti ile kullanılmaktadır çünkü insanların şarjı tekrardan edebilmesine olanak sunan bir yapısı bulunmaktadır. 

Lityum akü, 1931 yılında geliştirilmiş olup o yıllardan bugüne dek sürekli olarak gelişim ve değişim göstererek tasarımında devamlılığın sağlandığı bir akü çeşididir. 

Lityum Akü nerelerde kullanılır? 

Lityum aküler, kullanım yönünden oldukça avantajlı fırsatlar sunduğu için ve kullanım alanlarının gelişme göstermesi hedefiyle tasarımının sürekli olarak geliştirilmesinden dolayı birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Bu alanlara örnek olarak araçlar, tablet ve telefon gibi teknolojik cihazları örnek olarak verebiliriz. 

Lityum Akü ne işe yarar? 

Lityum akü, piyasada bulunan diğer akülere göre çok daha uzun ömürlü akülerdir. Kısa süre içerisinde kolay bir şekilde şarj edebilme potansiyeline sahiptir. 

Lityum aküler yüksek bir yoğunluk düzeyine sahiptir. Bundan dolayı da diğer kimyasal içerikli aküler ile kıyaslandığı vakit hem daha hafif kalmaktadır hem de yüksek performans göstererek çalışabilir hale gelmektedir.

Lityum Akü Avantajları Nelerdir?

Lityum akü, yıllar önce tasarlanmış ve üretimi gerçekleştirilmiş bir akü modeli olup günümüze dek gelişim göstermeye devam etmiştir. Bu duruma paralel olarak lityum akü avantajlarında da her geçen gün artışlar gözlemlenmektedir. Lityum akü avantajlarına değinecek olursak;

  • Lityum akü, kullanım yönünden güven sağlamaktadır.
  • Herhangi bir sızdırma ya da zehirli salınım durumları lityum akülerde görülmemektedir. 
  • Lityum aküler, yüksek oranda şarj ve deşarj kapasitesine sahip olduğu için zaman yönünden ekonomiktir. 
  • Düşük derecelerde ve yüksek derecelerde de sıcaklığa aldırış etmeden çalışmaya devam etmektedir.

Lityum Akü Fiyatları

Lityum akü fiyatları, diğer akü fiyatlarına oranla daha yüksek bir yelpazeye sahiptir. Fakat bunun başlıca nedeni, lityum akünün avantajının fazla olması ve yüksek performans kalitesine sahip olmasıdır. Bu gibi durumlar da kullanıcının aküden daha fazla yararlanmasına zemin hazırlayacak özelliklerdir. 

Mil Enerji bünyesinde satışı gerçekleştirilen Lityum Akü fiyatlarına bakacak olursak, Lityum akü fiyatlarının $ 467. 00 ila $ 1, 600. 00 arasında değişkenlik gösterdiğini görmekteyiz.

Lityum Akü Nasıl Şarj Edilir? 

Lityum akü tercih eden bir işletme çoğu zaman yedek akü alma gibi bir duruma ihtiyaç duymadan lityum akü kullanabilmektedir. Fırsat bulunan her boş zamanda lityum akü, şarj edilebilir. Hızlı şarj olanağı sayesinde operasyon 24 saat içerisinde tamamlanabilir ve lityum akü kullanımı kısa süre içerisinde de devam edebilir.

Lityum Akü Ömrü 

Standart kullanım koşullarına sahip olan bir lityum akünün ortalama ömrünün 5 yıl olduğunu söylemek mümkündür. 5 yılın sonunda bataryanın kullanım durumu tamamlanacaktır. 

Lityum aküler, jel akülere oranla oldukça hafiftir. Lityum akülerin jel akülere göre derin şarj özellikleri daha fazladır. Lityum akülerin enerji tutma kapasitesi, jel akülere göre oldukça yüksektir. 

Lityum Akü ile Jel Akü Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lityum aküler ve jel aküler arasında farklılıklar bulunmaktadır.

  • Lityum aküler, jel akülere oranla oldukça hafiftir. 
  • Lityum akülerin jel akülere göre derin şarj özellikleri daha fazladır. 
  • Lityum akülerin enerji tutma kapasitesi, jel akülere göre oldukça yüksektir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR