Tekne Solar Paketleri
Mil Enerji Güvencesi Altında!
SSTPaket-1
ADET
€360,00 KDV Dahil
Hibrit Solar Paketler
10kW-HBRT-ONGRD-1
ADET
€26.000,00 KDV Dahil
€29.000,00 KDV Dahil
Hibrit Solar Paketler
10kW-HBRT-ONGRD-1
ADET
€21.500,00 KDV Dahil
€24.000,00 KDV Dahil
Hibrit Solar Paketler
10kW-HBRT-ONGRD+EAŞARJ
ADET
€22.500,00 KDV Dahil
€28.350,00 KDV Dahil
1 2 >

Solar Paket Nedir?


Solar paketler teknelerde, evlerde, gemilerde kullanımı tercih edilen cihazlar olup kullanım alan çeşitliliği sunan bu cihazın en önemlisi özelliği de güneşten elde edilecek yenilenebilir enerjinin üretiminde kullanılan kombine edilmiş cihazlar ve malzemelerden oluşan setlerdir.

Üretimi yapılmak istenen enerjinin büyüklüğüne ve karmaşık yapıda olmasına bağlı olan solar paketler setin içeriğinde yer alan cihaz ve malzemelerin sayı adedinin arttırılması ya da azaltılması ile isteğe veya tercihe bağlı kalarak yeniden kombin yapılabilir.

 

Akülü Solar Güneş Enerji Sistemleri


Akülü ev paketleri, günümüzde gelişmekte olan teknoloji ile birlikte adım adım ilerleyerek teknolojiye ayak uydurmaktadır. Enerji kaynaklarının tükenme riski göz önünde bulundurulduğundan yenilenebilir enerji kollarına yönelme gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu durum sonucunda ortaya çıkan en akılcı yöntem enerji kaynağı olan güneş enerjisinin en verimli enerjiye dönüştürülmesinde solar paketler kullanılarak en kaliteli ve güzel çözümler elde edilmiştir. Zorlu şartlarda kullanımı tercih edilen bu sistem hayatı oldukça kolaylaştırmaktadır.

 

Solar Paket İçerisinde Neler Yer Alıyor?


Akülü solar güneş enerji sistemleri enerji ihtiyacına yönelik olarak değişkenlik gösterebilirler. Genel bir hesaplama sonucu normal boyutta bir evin enerji ihtiyacını karşılayabilen solar paket içerisinde şu malzemeler yer almaktadır;

  • 12 adet güneş paneli
  • 8-12 voltluk jel akü
  • 1 adet tam sinüs evirici
  • 1 adet şarj kontrol cihazı
  • 25 metre kırmızı solar kablo
  • 25 metre siyah solar kablo
  • 12 adet konnektör
  • 1 adet montaj sistemi
  • 1 adet sigorta panosu 

Solar paketler ile elde edilecek olan enerjinin büyüklüğüne göre seçimi yapılan malzemeler sayısında artış veya azalma olabilmektedir. Solar paket sistem adı verilen bir set içerisinde yer alan malzemelerin kullanım nedenleri farklı farklı amaca hizmet etmektedir.

Set içerisinde yer alan en önemli parça olan güneş paneli yenilenebilir enerji üretiminde en büyük paya sahiptir ve güneşten gelen enerjinin kullanılabilir enerjiye dönüştürülmesini sağlayan küçük hücresel yapılardan oluşmaktadır. Jel akülerin görevi depo etmesi için iletilen elektrik enerjisini kinetik enerjiye dönüştürerek içerisinde muhafaza eder ve kullanıma ihtiyaç duyulduğu zamanlarda elektrik enerjisine tekrar dönüştürmeye yarayan kimyasal tepkimeler ile çalışan cihazlardır. Jel aküler, içeriğinde jöle kıvamında elektrolitler bulundurmaktadırlar.

Modifiye sinüs eviriciler, güneş panellerinden elde edilen enerjiyi kullanılabilir enerjiye dönüştüren, genellikle daha küçük çapta enerji ihtiyaçlarının karşılanmasında ve kare dalga üreten cihazlardır. Tam sinüs eviriciler ise güneş panellerinde üretilen enerjiyi kullanılabilir enerjiye dönüştüren sinüs akımı üreten, modifiye sinüs eviricilerin kullanılamadığı, karmaşık yapıdaki yüksek gerilim ve frekansları ayarlamak için kullanılan cihazlardır.

Şarj kontrol cihazlarının kullanım amaçları ise güneş enerjisi teknolojileri ile elde edilen enerjinin daha sağlıklı şekilde şarj edilmesini sağlamak amaçlıdır. İyi bir regülatör, sistem devresindeki ani yükselme ve düşmelerde ayarlamaları yapabilmeli ve durumu kontrol altına alıp dengeleyebilmelidir. Altı mm çapında kırmızı solar kablo ve altı mm çapında siyah solar kablo ile panellerin bağlantıları için gerekli olup kablo sonlarında konnektörler kullanılmaktadır. Konnektör tanım olarak bağlayan, bağlantı sağlayan anlamında olup kablo uçlarında kullanımı tercih edilmektedir.

Teknolojik bağlantı sistemlerinde kumanda ünitesini kontrol etmeye yarayan kolların ve dingil adı verilen ana cihaza bağlanmasını sağlayan düzeneklerdir. Montaj sistemi ise somun, cıvata gibi malzemelerin kullanımını içerir. Sigorta panosu kısmının görevi ise sigorta sistemini düzenlemektir. 

 

Solar Paket Fiyatları


Solar ev paketleri içeriğinde yer alan ürün çeşitliliğinden dolayı ortaya ortalama bir maliyet hesabı çıkmaktadır. Maliyet hesabınız için avantajlı fiyat teklifleri ile Mil Enerji sizlere farklı model ve markalarda çeşitlilik sunmaktadır. Site içeriğinden yer alan geniş ürün yelpazesinin açıklama ve ürün özellikleri gibi kısımlara kolayca ulaşabilir ve kalitesinden emin olduktan sonra güvenle satın alabilirsiniz. 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR