SUNPOWER E FLEX 50 ESNEK GÜNEŞ PANELİ
SUNPOWER E FLEX 50 ESNEK GÜNEŞ PANELİ

SUNPOWER E FLEX 50 WATT ESNEK GÜNEŞ PANELİ (SPR-E-Flex-50)

Marka : Sunpower
Fiyat : €190,00(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺6.594,90(KDV Dahil)

Katalog Bilgisi I Sunpower Güvenlikli Kurulum Belgesi

Mil Enerji, Sunpower resmi distribütörü olup güneş panelleri Mil Enerji güvencesi altındadır.

SUNPOWER E FLEX 50 Watt ESNEK GÜNEŞ PANELİ

Sunpower’in yeni nesil esnek panel modeli, kaliteli ETFE polimer ve yüksek verimli back contact hücreleri ile üretilmiştir.Bu sayede Sunpower esnek paneller, standart güneş panellerine kıyasla ultra hafif, ince, yüksek performanslı ve hepsinden önemlisi esnek bir yapıya sahiptir.

Yarı esnek güneş panelleri hafifliği ile diğer panellerden ayrılır. İstediğiniz yere rahatça taşınabilmesi ve kolay kurulumu avantaj sağlamaktadır.

Sunpower E Flex 50 Watt Esnek Monokristal  güneş panelleri tek kristal hücrelerden yapılmış olup malzeme ve maliyetten kazandırarak belli alanda maksimum enerjiyi sağlar.

Sunpower Percmono hücresinden oluşan, monokristal güneş panelleri kısıtlı çatı yüzeylerinde zorlu hava şartlarına dirençli olup yüksek ısıyı en iyi şartlarda sağlar.

Belirtilen minimum güç oranının % 80'i ile 5 yıllık sınırlı güç garantisi.

Yarı Esnek güneş panelleri kırılmaz ve dayanıklıdır.

Sunpower esnek paneller yüksek sıcaklık ya da tozlu hava şartlarında bile yüksek performans gösterir. Yatlarda, teknelerde ve marinalardan en çok tercih edilen panel türüdür.

Sunpower 50 Watt Monokristal güneş panelleri ile yüksek dönüşüm verimliliği, kendi kendini temizleyen ve yasıma özelliği olan cam ile mükemmel dayanaklılığı bir arada tercih etmiş olacaksınız.

Boyut : 653*556*20mm

 

Modül Montajı

 

PV Modülleri iç in SunPower Sınırlı Garantisi, modüllerin bu bölümde açıklanan gereksinimlere uygun olarak monte edilmesine bağlıdır.

Çalışma Sıcaklığı

Sıcak ortamlarda modüllerin arkasında veya altında havalandırma sağlanmasına özen gösterilmelidir. 0°C'nin (32°F) altındaki soğuk ortamlarda, panelin bükülmemesine veya panele çarpmamasına dikkat edilmelidir

Çalışma sıcaklığı Aralığı -40°C ila +85°C / -40°F ila +185°F

SunPower flex modülleri, bir alt tabakaya, modülün rüzgârla birlikte sallanmayacağı şekilde güvenli bir şekilde takıldığında, yüksek rüzgâr ortamlarına dayanabilir.

Montaj Konfigürasyonları

Bir çatı sistemi üzerine monte edilen entegre modüller, uygulama iç in derecelendirilmiş yangına dayanıklı ç atı kaplaması üzerine monte edilmelidir. Modüller yataydan dikeye herhangi bir açıda monte edilebilir. Kirlenmeyi azaltmak için modüller minimum 10 derecede monte edilmelidir.

Güvenlik tehlikesi oluşturabilecek bağlantı kutusuna su girmesini önlemek için modüller bağlantı kutusu en üst konumda olacak şekilde yönlendirilmelidir. Bağlantı kutusu düz bir yüzeye monte edildiğinde bir çöküntüye monte edilmemelidir. Bağlantı kutusu üreticisinin bu bağlantı kutusunu IP67 giriş koruma derecesi ile derecelendirdiğini unutmayın.

Modüller, bağlantı noktaları olarak rondela delikleri kullanılarak veya panelin arka tarafında bir yapıştırıcı kullanılarak monte edilebilir. SunPower, tercih edilen bağlantı yöntemi veya bağlantının güvenliği konusunda hiç bir iddiada bulunmaz.

Modül Kullanımı

Modülleri tutarken eldiven kullanın. Modül, çiziklere ve düzensiz kirlenmelere yol açabilecek yağlara ve aşındırıcı yüzeylere karşı hassastır. Modülleri aşındırıcı yüzeylerle karşılaşacak şekilde yerleştirmeyin ve genel olarak modülle teması en aza indirin. Modüllerin üzerine bir an iç in bile olsa hiç bir ş ey koymayın. Modülü hiç bir koşulda kabloları veya bağlantı kutusunu kullanarak kaldırmayın veya hareket ettirmeyin. Modülü açıklandığı gibi yıkayarak parmak izlerini kaldırın.

Modüller, panellerin aşırı bükülmesi veya keskin açılarda bükülmesi veya bükülmesi olmadan ele alınmalıdır. Paneller, üst kısmın bağlantı kutusunun olduğu tarafta yukarıdan aşağıya, panelde 30 derecelik bir bükülmeye dayanacak şekilde tasarlanmış tır. Bu yaklaşık 8 cm sapmadır. Ek olarak, panel ile temas edecek keskin nesneler yerleştirilmemelidir. Bu, panelin delinmesine ve/veya güneş pillerinin veya paneldeki konektörlerin hasar görmesine neden olarak güç çıkışının düşmesine ve potansiyel olarak bir güvenlik tehlikesine neden olabilir.

Bağlantı kutuları, kablolar ve konektörler asla keskin veya kör bir kuvvete maruz bırakılmamalıdır. Bu, panelin kullanılmaması gereken bir bağlantı kutusu, kablo veya konektörlerin kırılmasına veya çatlamasına neden olabilir.

Bakım ve Temizlik

Modülün periyodik olarak temizlenmesi, özellikle yıllık yağış seviyesinin düşük olduğu bölgelerde, performans seviyelerinin artmasıyla sonuçlanmıştır; bu nedenle SunPower, modüllerin periyodik olarak temizlenmesini önerir.

Bir modülü temizlemek için yüzeyini içilebilir, ısıtılmamış suyla yıkayın. Normal su basıncı yeterlidir. Yüzeydeki bazı parmak izleri, lekeler veya kir birikintileri, tezgah üstü temizleyiciler (Windex® veya eş değeri gibi) veya %3 sabunlu su solüsyonu ile temizlenebilir. Modül yüzeyini solüsyonla ıslatın, beş dakika bekletin ve ardından tekrar ıslatın ve yumuşak bir sünger veya dikişsiz bir bez kullanarak yüzeyi dairesel hareketlerle silin. Modülü temizlemek için agresif kimyasallar, ovma tozu, ç elik yün, sıyırıcılar, bıçaklar veya diğer keskin aletler gibi sert endüstriyel güç te temizlik malzemeleri kullanmayın. Bu tür malzemelerin kullanılması ürün garantisini geçersiz kılacaktır.

Ağırlık : 2.4 lb (1.1 kg)

Ölçü: 653 x 556 x 20 mm with Jbox, 2mm w/o Jbox (25.5 x 21.9 x 0.8 in) 

 

Güneş Paneli Gücü
0-99 Watt 200 Watt 225 Watt 230 Watt 330 Watt 375 Watt 400 Watt 405 Watt 450 Watt 455 Watt 540 Watt 99-199 Watt
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR