Victron Energy MultiPlus-II 48 /15000/ 200-100 Inverter / Charger GX
Victron Energy MultiPlus-II 48 /15000/ 200-100 Inverter / Charger GX

Victron Energy MultiPlus-II 48 /15000/ 200-100 Inverter / Charger GX (PMP483150000)

Fiyat : €3.209,10(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺115.046,24(KDV Dahil)

ÜRÜN KODU: PMP483150000

Victron MultiPlus-II 48/15000/200-100 - 230V İnvertör/Şarj Cihazı

MultiPlus ve ESS (Enerji Depolama Sistemi) işlevselliği
MultiPlus-II, MultiPlus'ın tüm özelliklerinin yanı sıra PowerControl ve PowerAssist işlevini 50A'e kadar genişleten harici bir akım sensörü seçeneğine sahip çok işlevli bir invertör/şarj cihazıdır. 100A. MultiPlus-II, profesyonel denizcilik, yatçılık, araç ve kara tabanlı şebekeden bağımsız uygulamalar için idealdir.
Aynı zamanda yerleşik adalanma önleme işlevine ve ESS uygulaması için giderek daha uzun bir ülke onay listesine sahiptir.
Çeşitli sistem konfigürasyonları mümkündür. Daha ayrıntılı bilgi için ESS Tasarım ve konfigürasyon kılavuzuna bakın.

PowerControl ve PowerAssist - Şebekenin veya jeneratörün kapasitesinin artırılması
Maksimum şebeke veya jeneratör akımı ayarlanabilir. MultiPlus-II daha sonra diğer AC yüklerini hesaba katacak ve akü şarjı için ekstra olanı kullanacak, böylece jeneratörün veya şebekenin aşırı yüklenmesini önleyecektir (PowerControl işlevi).
PowerAssist, PowerControl ilkesini daha ileri bir boyuta taşıyor. Tepe gücünün sıklıkla yalnızca sınırlı bir süre için gerekli olduğu durumlarda, MultiPlus-II yetersiz jeneratör, kıyı veya şebeke gücünü aküden alınan güçle telafi edecektir. Yük azaldığında yedek güç aküyü yeniden şarj etmek için kullanılır.

Güneş enerjisi: Şebeke kesintisi sırasında bile AC gücü mevcuttur
MultiPlus-II, şebekeden bağımsız olarak, şebekeye bağlı PV ve diğer alternatif enerji sistemlerinde de kullanılabilir. Hem solar şarj kontrolörleri hem de şebeke bağlantılı invertörler ile uyumludur.

İki AC Çıkışı
Ana çıkışın kesme işlevi yoktur. MultiPlus-II, şebeke arızası durumunda veya kıyı/jeneratör gücü kesildiğinde bağlı yüklerin beslemesini üstlenir. Bu o kadar hızlı gerçekleşir ki (20 milisaniyeden az), bilgisayarlar ve diğer elektronik ekipmanlar kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.
İkinci çıkış yalnızca MultiPlus-II'nin girişinde AC mevcut olduğunda canlıdır. Bu çıkışa örneğin su ısıtıcısı gibi aküyü boşaltmaması gereken yükler bağlanabilir.

Paralel (8k, 10k ve 15k modelleri için geçerli değildir) ve üç fazlı çalışma sayesinde neredeyse sınırsız güç
Daha yüksek güç çıkışı elde etmek için 6'ya kadar Multi paralel olarak çalışabilir. Örneğin altı adet 48/5000/70 ünite, 420 Amper şarj kapasitesiyle 25 kW / 30 kVA çıkış gücü sağlayacak.
Paralel bağlantıya ek olarak aynı modeldeki üç ünite üç fazlı çıkış için yapılandırılabilir. Ancak hepsi bu kadar değil: 75 kW / 90 kVA'lık bir invertör ve 1200 Amperden fazla şarj kapasitesi için en fazla 6 set üç ünite paralel bağlanabilir.

Yerinde sistem konfigürasyonu, izlenmesi ve kontrolü
VEConfigure yazılımı (bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ve MK3 USB arayüzü gereklidir) ile ayarlar birkaç dakika içinde değiştirilebilir.
Çeşitli izleme ve kontrol seçenekleri mevcuttur: Cerbo GX, Color Control GX, Venus GX, Octo GX, CANvu GX, dizüstü bilgisayar, bilgisayar, Bluetooth (isteğe bağlı VE.Bus Smart dongle ile), Pil Monitörü, Dijital Çoklu Kontrol Paneli.

Uzaktan yapılandırma ve izleme
İnternete bağlanmak için bir Cerbo GX veya başka bir GX ürünü kurun.
Operasyonel veriler VRM (Victron Remote Management) web sitemizde ücretsiz olarak saklanabilir ve görüntülenebilir. İnternete bağlanıldığında sistemlere uzaktan erişilebilir ve ayarlar değiştirilebilir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR