Victron Energy Blue Smart IP22 Akü Şarj Cihazı 24/16 (1)
Victron Energy Blue Smart IP22 Akü Şarj Cihazı 24/16 (1)

Victron Energy Blue Smart IP22 Akü Şarj Cihazı 24/16 (3) (BPC241648002)

Fiyat : €265,35(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺9.512,80(KDV Dahil)

ÜRÜN KODU: BPC241648002

Blue Smart IP22 Şarj Cihazı, tümleşik bluetooth özelliğine sahip yeni profesyonel akü şarj cihazıdır. Blue Smart IP22 Şarj Cihazı, atölyenizdeki ve (klasik) otomobiller, motosikletler, tekne, yat, bot ve karavanlar gibi motorlu araçlardaki cihazlarınızda kullanılabilir.

Modeller:

12V 15/20/30A, 24V 8/12/16A

Akü, akıllı bir şekilde mükemmel durumda şarj edilir.

Yedi adılı şarj algoritması akünüzün en iyi performansı vermesini sağlar. Şarj cihazı, aküye ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar, durumunu korur, daha iyi performans vermesini ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Tamamen boşalmış "ölü” akülerin kurtarılması
Diğer markaların aksine Blue Smart IP22 Şarj Cihazı, zorlamalı düşük akım beslemeyle tamamen boşalmış aküleri şarj etmeye çalışır. Akü terminallerinde yeterli voltaj elde edildikten sonra normal şarja geçilir.

Akünüzün durumunu uzaktan kontrol edin
Blue Smart IP22 tümleşik Bluetooth özelliğine sahiptir ve böylece şarj cihazının ve akünün durumu akıllı telefondan, tabletten veya dizüstü bilgisayardan kontrol edilebilir. Şarj cihazının bütün ayarları VictronConnect uygulamasıyla yapılandırılabilir.

Blue Smart IP22 Şarj Cihazı, gerilim ve akımı izleyebilen, ayarları değiştirebilen ve yeni işlevler mevcut olduğunda kendisini güncelleyebilen kablosuz bir çözümdür


Yüksek verimlilik

%94'e kadar verimlilik sağlayan bu şarj cihazları endüstri standartlarıyla karşılaştırıldığında dört misline kadar az ısı üretir. Pil tam dolduğunda, enerji tüketimi 0,5 Watt'a kadar düşer ve bu endüstri standartlarına göre beş ila on misli iyidir.
 

6 aşamalı şarj algoritmasına adaptiftir: test - yoğun- emilim - yenileme - yüzdürme- depolama

Blue Smart Şarj Cihazı, mikro işlemci kontrolünde 'adaptif' bir pil yönetimi uygular. Adaptif özellik pilin kullanılma biçimine göre otoımatik olarak şarj sürecini optimize eder.


Depolama Modu: pil kullanılmadığında daha az bakım ve yıpranma

Depolama modu- akü 24 saat boyunca deşarj işlemine tabi tutulmadığında devreye girer Depolama modunda minimum voltaj 2,2V/hücre (12V akü için 13,2V) değerine düşürülerek, pozitif plakaların gazlanması ve korozyonu en düşük seviyeye indirilir. Voltaj haftada bir emilim seviyesine yükseltilerek, akünün "eşitlenmesi" sağlanır. Bu özellik, pilin erken

tükenmesinin başlıca sebeplerinden olan elektrolit katmanlaşması ve sülfatlaşmayı önler.


Li-ion (LiFePO₄) pillerini de şarj eder

LiFePO₄ pilleri basit bir yoğun - emilim - yüzdürme algoritmasıyla şarj edilirler.

GECE ve DÜŞÜK ayarı

GECE ve DÜŞÜK modlarında iken, çıkış akımı nominal çıkışın maks. %50'ine kadar düşürülür ve şarj cihazı tamamen sessizdir. GECE modu 8 saat sonra otomatik olarak sona erer. DÜŞÜK modu manuel olarak sonlandırılabilir.

Aşırı ısınmaya karşı korumalı

Sıcaklık 50°C'ye kadar yükseldiğinde çıkış akımı düşer ama Blue Smartşarj cihazı kapanmaz.

Durum göstergesi için on bir LED

Şarj algoritması: TEST / YOĞUN / EMİLİM / YENİLEME / YÜZDÜRME / DEPOLAMA / HAZIR.

Ayar için MOD düğmesi: NORMAL (14,4V) / YÜKSEK (14,7V) / YENİLEME / LI-ION.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR