Victron Energy 6V/ 240Ah AGM Deep Cycle Battery
Victron Energy 6V/ 240Ah AGM Deep Cycle Battery

Victron Energy 6V/ 240Ah AGM Deep Cycle Battery (BAT406225084)

Fiyat : €405,00(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺14.782,50(KDV Dahil)

ÜRÜN KODU: BAT406225084

AGM serisi çok düşük iç dirence sahiptir ve bu da onları invertörler, iticiler ve vinçlerin yanı sıra motor çalıştırma gibi yüksek akım deşarj uygulamaları için özellikle uygun kılar. VRLA AGM: tasarım ömrü 7-10 yıl

 

 

VRLA teknolojisi

VRLA, Valf Düzenlemeli Kurşun Asit anlamına gelir; bu, akülerin mühürlü olduğu anlamına gelir. Gaz, yalnızca aşırı şarj veya hücre arızası durumunda emniyet valflerinden kaçacaktır. VRLA aküleri ömür boyu bakım gerektirmez.

 

Mühürlü (VRLA) AGM Aküler

AGM, Emici Cam Mat anlamına gelir. Bu pillerde elektrolit, kılcal etkiyle plakalar arasındaki cam elyaf mat tarafından emilir. 'Sınırsız Enerji' kitabımızda açıklandığı gibi AGM aküleri, çok yüksek akımların kısa süreli verilmesine (motor çalıştırma) jel akülere göre daha uygundur.

 

Düşük Kendiliğinden Deşarj

Kurşun kalsiyum ızgaraların ve yüksek saflıkta malzemelerin kullanılması nedeniyle Victron VRLA aküleri, yeniden şarj edilmeden uzun süre saklanabilir. Kendi kendine deşarj oranı 20°C'de ayda %2'den azdır. Sıcaklıktaki her 10°C artışta kendi kendine deşarj iki katına çıkar. Bu nedenle Victron VRLA pilleri, serin koşullar altında saklanmaları halinde yeniden şarj edilmeden bir yıla kadar saklanabilir.

 

 

Olağanüstü Derin Deşarj Kurtarma

Victron VRLA aküleri, derin veya uzun süreli deşarjdan sonra bile olağanüstü deşarj geri kazanımına sahiptir. Tekrarlanan derin ve uzun süreli deşarj, tüm kurşun asit akülerin hizmet ömrü üzerinde çok olumsuz bir etkiye sahip olmasına rağmen, Victron aküleri de istisna değildir.

 

Akü Deşarj Özellikleri

Victron AGM ve Gel Deep Cycle akülerin nominal kapasitesi 20 saatlik deşarjı, diğer bir deyişle 0,05 C'lik deşarj akımını ifade eder. Victron Tubular Plate Long Life akülerinin nominal kapasitesi 10 saatlik deşarjı ifade eder. Etkin kapasite, deşarj akımının artmasıyla azalır. İnverter gibi sabit bir güç yükü durumunda kapasite azalmasının daha da hızlı olacağını lütfen unutmayın.

 

Victron Energy AGM derin döngülü aküleri mükemmel yüksek akım performansına sahiptir ve bu nedenle motor çalıştırma gibi yüksek akım uygulamaları için önerilir. Jel akülerin yapıları gereği yüksek deşarj akımlarında etkin kapasiteleri daha düşüktür. Öte yandan Jel akülerin hem yüzdürme hem de döngü koşullarında daha uzun servis ömrü vardır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR