Fronius Ohmpilot FV İle Su Istıma
Fronius Ohmpilot FV İle Su Istıma

Fronius Ohmpilot FV İle Su Istıma (FRONIUS OHMPILOT)

Marka : Fronius
Fiyat : €644,60(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺23.108,91(KDV Dahil)

ÜRETİM FAZLASI FOTOVOLTAİK KULLANIMI VE TASARRUFU

Fotovoltaik tesisler tam anlamıyla çok yönlüdür. Çünkü üretilen solar enerji esnek şekilde evde, istenilen yerde kullanılabilir. Buna ek olarak duş alırken sıcak su sağlamasında veya ısıtmada kullanılabilir. Bu şekilde kendi ürettiğiniz solar enerjinin çoğunu kendiniz kullanabilir, enerji masraflarından daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz.

FV İLE SU ISITMANIN AVANTAJLARI

Daha fazla solar enerji kullanın
Üretim fazlası solar enerjiyi ağa beslemek yerine kendi ürettiğiniz sıcak suyu kullanın. Bu sayede enerji masraflarınız da azalır.

Isıtma sistemini koruyun
Yaz aylarında ısıtma sisteminizi tamamen kapatabileceğinizden dolayı kullanım ömrü de uzar. Böylece para tasarrufu sağlarsınız.

Bağımsız olun ve iklimi koruyun
Kendi temiz enerjinizden faydalanın.

KENDİ SOLAR ENERJİNİZDEN DAHA FAZLA FAYDALANIN

Kendi çatınızda ürettiğiniz elektrik, ana şebekeden aldığınız elektrikten çok daha ucuzdur. Enerji masraflarını sürekli azaltmak için de mümkün olduğunca kendi güneş enerjinizi kullanmalısınız. Tesisin boyutuna göre evinizde kendi enerjinizin ortalama %20-40’ını kendiniz kullanırsınız.

Üretim fazlası solar enerjiyi sıcak suda veya ısıtmada kullanarak ağa daha az elektrik besleyebilirsiniz. Böylece öz tüketiminiz %60’ın üzerine çıkabilir. Kendi FV akımınızın daha azını verir, kamusal ağdan daha az elektrik satın almak durumunda kalırsınız ve para biriktirirsiniz.

KLİMA SİSTEMİ İÇİN FV AKIMI

Ayrıca sadece ısıtma değil, aynı zamanda solar enerjiyle soğutma da hem ekolojik hem de finansal anlamda mantıklıdır. Klima sisteminiz sıcak ve güneşli günlerde tam kapasite çalışıyorsa fotovoltaik tesisiniz oldukça fazla miktarda akım üretir, bu akım da klima sistemini çalıştırmak için kullanılabilir. 

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ISITMA SİSTEMİNİN YÜKÜNÜ ALIN

Evinizi ister ısı pompası, pelet soba, isterse yağ veya gazla ısıtıyor olun, fotovoltaik tesis ısıtma sisteminizi destekleyebilir. Güneş enerjisi fazlalığı olduğunda, ısı üretmek için kullanılabilir.

Bu sayede ısıtma sisteminizi yaz ayları boyunca tamamen kapatabilirsiniz ve az miktarda sıcak su için tüm ısıtma sistemini etkinleştirmek zorunda kalmazsınız. Böylece sadece enerji masraflarından tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda ısıtma sisteminizin kullanım süresini de uzatırsınız.

ISI POMPASI VE GÜNEŞ ENERJİSİ - İŞTE MÜKEMMEL KOMBİNASYON

Güneş enerjisiyle ısıtma konusunda mükemmel kombinasyon, ısı pompası ve Fronius Ohmpilot sistemimizden oluşur: 

Isı pompası yüksek etkinliğe sahiptir ve mevcut akım miktarından ısı miktarının 5 katına kadar üretim yapabilir. Buna karşın hızlı tüketim regülatörü Fronius Ohmpilot, çok az miktarda elektrik kullanarak tankınız veya tamponlu belleğinizin içerisindeki ısıtma çubuğunu kontrol edebilir. Bu sayede cihaz, üretim fazlası güneş enerjisi sayesinde sıcaklığı kazan içerisinde sürekli yüksek seviyede tutar. Isı pompası, böylelikle açıp yeniden kapatılmak durumunda kalmaz ve uzun dönem korunaklı kalır.

Boyut: 350*280*110mm

Ağırlık:3.9Kg

Koruma IP54

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR